Zaļā kupeja. Otrais piegājiens

Post Reply
ficux
Posts: 1020
Joined: 18 Jun 2015, 20:22
Location: Riga, Garkalne

Zaļā kupeja. Otrais piegājiens

Post by ficux » 03 May 2020, 12:49

Nu ko, kādu laiku atpakaļ vafelē izdzēsu iepriekšējo topiku par kupeju un pazuda visa info un bildes ar to. Ilgu laiku domāju, vai taisīt pa jaunam un vai vispār ir jēga te drukāt. Bet tagad koronas laikā brīvāks laiks, tad jau tik jādrukā. Vienlaikus izmantošu topiku, lai prasītu padomus visādās problēmās un uzlabojumos.

Tad nu tā.
Īsumā par sākumu. Oriģināli tika iepirkta virsbūve ar ritošo, bez motora. Iepriekš tur stāvēja rs2000 un tādā komplektā braucis laikam kādā krosā vai sprintā. Citur nekas baigi nebija uzlabots, tik cik paštaisīti koiloveri, piemēroti zemes ceļiem.

Brālis bija iepircis v6 motorus, un tad jau 2.9i "ātri" tika iesvapots zaļajā kupejā.
Image
Papildus tam virsbūves salona daļa nokrāsota melna un puslīdz salikts salons lidz tehniskās apskates gatavībai.

Kādu laiku pastāvēja nu jau gatava skatei sierra un tad pirms ziemas saņēmāmies un izgājām cauri visām legalitātēm. Bija arī numuru salīdzināšana jāiet, jo pārāk ilgi nebija ieta skate utt.
Image

Melnā skate logā tieši pirmajā sniegotajā dienā un vakarā jau džezojam pa Tumšupes dopu. Rokas līkas, jo nemaz nezinām, kā auto brauc un arī pirmā ziemas nakts. Visi grāvji mūsējie. Sierra izturīga un nekas netika saluzts.
Image

Tad ziema nekāda tālāk nebija un sierru sagatavojām skatei. Un tad 2019.g 18.decembrī (manā vārda dienā haha) dabūta skate uz gadu. Un pa nullītēm 8-)

Tā kā ziekas nav, bet braukt gribas, braucām vairāk taisni 333 trases dienās.
Image

Tika arī eksperimentēts ar pagarinātiem plauktiem, pārtaisītiem kulakiem utt, lai iegūtu labāku vadāmību.
Image
Beigās atgriezāmies atpakaļ pie stock plauktiem, plus pārurbtām stūres pirkstu vietām.

Likās, ka vecie motora atbalsti ir beigti, jo motors ļoti kustas pie gāzēšanas. Stock par mīkstu, poly par dārgu, lai iet gateris. 3 koja ripas katrā pusē, gara skrūve cauri visam un motors stingri stāv savā vietā.
Image

Vienreiz arī aizbraucām līdz Jelgavas Rullītim. Pirms tam uz ātro uztaisīts priekšā bash-bar un trasē ļoti noderēja. Braukt šķērsām vasarā vēl galīgi nemāku. :lol:
Image
Image

Trasē tomēr kaut kā sanāca nobraukt 6 riepas un vajadzētu pārbortēt. Tā kā mēs esam žīdi, neko negribam pirkt, ja var uztaisīt pats, tad uztapa riepu maiņas statīvs.
Image

Nebija sierrai stūres pastiprinātājs un tas smago purnu padarīja vēl grūtāk vadāmu. Tika sagādāta reika, sūknis, šļaukas un uzlikts. Uz vietas griežot, viss smuki. Bet gaitā šķiet, ka uz vienu pusi griežas smagi, uz otru viegli. Kāds moš zina, kāpēc tā?

Tālāk plāni un detaļas ir iepirktas. Visa scorpio piekare priekšā un pakaļā. Cits šofera krēsls. Citas atsperes, cerams arī beidzot jauni amortizatori priekšā.

Pagaidām tik ņem un skrūvē, brauc un uzlabo :thumbup:

Post Reply